Jeżeli w tym roku przygotowujesz się do tego egzaminu – z pewnością chcesz go zdać jak najlepiej. Nic dziwnego, to od jego wyników, zależy twoja przyszłość oraz to, czy dostaniesz się do wymarzonej szkoły. Na szczęście, istnieje kilka sposobów, aby nauka była przyjemna i efektywna.

Wyjmij z szafy stare podręczniki

Jeżeli nie posiadasz żadnych notatek albo po prostu łatwiej przychodzi Ci nauka z podręczników, to dobrym pomysłem będzie wykorzystanie starych książek, takich jak podręcznik do polskiego klasa 7 (tanio kupisz tutaj). Dzięki temu w łatwy sposób będziesz mógł jeszcze raz przyswoić materiał przerabiany w młodszych klasach. Pamiętaj, jednak aby nie robić tego na ostatnią chwilę, ponieważ możesz nie zdążyć z przeczytaniem całego materiału.

Poproś o pomoc

Jeżeli wiesz, że któryś z przedmiotów nie jest twoją mocną stroną – nie wahaj się prosić o pomoc. Możesz poprosić bardzo wiele różnych osób. Nauczyciele w szkole z pewnością z chęcią Ci pomogą, w wielu szkołach organizuje się również dodatkowe zajęcia przed egzaminem. A może w twojej klasie znajdują się osoby, które lepiej rozumieją dany przedmiot od Ciebie? Nie bój się poprosić ich o wyjaśnienie niezrozumiałych dla Ciebie kwestii. Z pewnością będą się cieszyć, że mogą Ci pomóc. Jeśli, jednak przez długotrwałą chorobę – albo z innej przyczyny – masz poważne braki w wiedzy – rozważ wzięcie korepetycji u doświadczonego nauczyciela. Dzięki temu będziesz miał pewność, że przygotuje Cię on w sposób profesjonalny do tego egzaminu. Pamiętaj również, że zawsze możesz skorzystać z darmowych materiałów, których znajdziesz bardzo wiele w Internecie.

Słuchaj na lekcjach

Zazwyczaj w wielu szkołach, przed egzaminem ósmoklasisty, nauczyciele przeprowadzają wiele lekcji mających przygotować uczniów do tego zadania. Dlatego, jeżeli nie lubisz uczyć się w domu albo po prostu nie masz na to czasu, z uwagi na inne zajęcia – to najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie – będzie uważne słuchanie nauczycieli w trakcie lekcji. Dzięki temu zaoszczędzisz wiele wolnego czasu i szybciej nauczysz się potrzebnego materiału.